הסרטים

לרכישת כרטיס, לחצו על תמונת הסרט

72%20Hours%20Cover%20No%20Text_edited.jp

72 hours

9 דק'  |  בימוי: Dmytro Hreshko

יום שישי  12:00 | המראה של השמש

סרט אוקראיני קצר אשר מנסה להעביר לצופים את האווירה של צוות חילוץ הרים, ולהראות את התהליך המורכב של איתור מטייל נעדר בהרי הקרפטים בחורף.

%D7%94%D7%9E%D7%A8%D7%90%D7%94%20%D7%A9%

המראה של השמש

60 דק'  |  בימוי: נטע אריאל

יום שישי  12:00 |  המראה של השמש

תמר אריאל גדלה במושב דתי בדרום הארץ, בעולם רווי ערכים יהודיים וציוניים ובבית שאפשר לה ללכת בנתיב שלה. לאחר ששירתה שנתיים בשירות הלאומי, היא התגייסה לצבא והייתה לנווטת הקרב הדתייה הראשונה בחיל האוויר הישראלי.

בסתיו 2014, לאחר תקופה עמוסה של לוחמה במבצע צוק איתן, תמר יצאה להתאוורר בטיול לנפאל. כשתמר וקבוצה של ישראלים ותיירים מכל העולם, הגיעו לפסגת האנפורנה, הם נקלעו לסופת שלגים בלתי צפויה ונאלצו להיאבק על חייהם מול פגעי הטבע.

הופק בתמיכת ערוץ 10 והקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה.

project wild women.jpg

38 דק'  |  בימוי: Kopal Goyal

יום שישי  10:15  |  נשים הרפתקניות

פרויקט נשות הפרא, מספר על צעירה בת

26 שנולדה וגדלה בכפר קטן, ורצתה לברוח מסביבתה המחניקה של משפחתה המסורתית. היא חשבה לעצמה "האם אני היחידה שנלחמת כדי לשמור על התשוקה שלי בחיים או שיש בנות נוספות כמוני?" מחשבה זו הובילה אותה לאתר 14 נשים ברחבי הודו אשר מתעסקות ב -11 תחומי ספורט אתגרי ואלטרנטיבי. אחרי המפגשים איתן היא מבינה שהן מתמודדות עם בעיות דומות. מלבד התחושות שהן אינן עומדות בציפיות החברה, רובן מרגישות לא מוערכות אפילו כשהן מצטיינות בתחומן ומגיעות להישגים. למרות כל האתגרים והקשיים, הן מוצאות חשיבות חברתית ומשמעות אישית בעיסוק בספורט אתגרי בהודו.

Speleonaut_edited.jpg

56 דק'  |  בימוי: Sonja Djekic

יום חמישי 21:00

בקיץ 1969, ערב נחיתת האדם על ירח, יוצא מילוטין וולקוביץ' לשהות 15 חודשים במערה באורך שני קילומטרים בדרום מזרח סרביה, בחברה של תריסר תרנגולות וברווזים וגור כלבים בן חודשיים.

השיא הקודם בשהות בתוך מערה היה 110 יום. אבל, מילוטין לא היה כל כך מעוניין לשבור את השיא - הוא כיוון לחדור לעומק היקום.

במילים של הגיבור: "... מערות הן מיקרו-סביבות בהן הכל מתגלה על פי חוקים מסוימים. עם זאת, חוקים אלה עדיין אינם ברורים ואינם נבדקים מכיוון שמערות אינן מתאימות לשהייה ממושכת ..." המעשה יוצא הדופן הזה מתואר ביומן המערות המפורט של ולקוביץ ' ומתעורר לחיים: משגרת חייו, כמו הכנת קפה ואיסוף חרקים - לאירועים דרמטיים של שליפת שן משלו, השתוקקות לאישה ותיאורי הזיות.

השיא שהציב, של 463 ימים של חיים בתוך מערה עדיין בלתי מנוצח.

this%20mountain%20kife_edited.jpg

this mountain life

77 דק'  |  בימוי: Grant Baldwin

יום חמישי  19:15 | הכניסה חופשית

הפליאה שנופי הרים מעוררים בנפש היא אוניברסלית, ובכל זאת רובנו נצא אל מעמקי השממה רק לעיתים נדירות. אם ובתה יוצאות לטרק בן 6 חודשים באוהל בהרי החורף; קבוצת נזירות מאכלסת בקתת הרים מבודדת כדי להתקרב אל אלוהים; צלם נקבר תחת מפולת שלגים ; אלפיניסט נלהב ; אמן שלג ממוקד; זוג שחי מחוץ לתלם בניתוק כמעט 50 שנה. עבור כל אלה, המשיכה אל ההרים כה חזקה עד שחייהם נסבים סביבם, כמעט בעל כורחם. זהו דיוקן מסמרר בפסגות המושלגות של קנדה.

project wild women

SpelEONAUT

BETWEEN WIND AND WATER

Break%20on%20Through_edited.jpg

 Break on Through

25 דק'  |  בימוי: Peter Mortimer, Nick Rosen, Matty Hong

יום שישי  16:15  |  אקסטרים

במשך שנים תקרת הזכוכית לנשים בענף הטיפוס הספורטיבי עמד על דירוג 5.15 ברמת הקושי המקובלת. מרגו הייז, בת ה-19 מקולורדו, מאמינה שגבולות צריך לחצות, ותקרות זכוכית צריך לנפץ. זה סיפורה של מי שהצליחה להדהים את עולם הטיפוס לא פעם, אלא פעמיים באותה השנה, ופתחה לדלת לנשים שבאו אחריה.

BETWEEN%20WIND%20AND%20WATER_edited.jpg

17 דק'  |  בימוי: John Kelly

יום שישי  16:15 |  אקסטרים

לאחר אירוע משנה חיים, צנחן בריטי לשעבר מוצא לו פינה שלווה בעיירת הרים קטנה בקנדה. זוהי הצצה לתוך ראשו של קופץ BASE. מה בעצם נדרש כדי לקפוץ מהר?

Claustrofili_edited.jpg

The Claustrophiles

25 דק'  |  בימוי: Sirio Sechi

יום שישי  14:15 |  כוחות הטבע

הסרט הזה על חלל איננו מיועד לבליינים. הוא מיועד לכל אותם אנשים שנשארים בחוץ ושואלים שאלות כמו: "איך אתה יכול לנשום?" אתה לא מרגיש מפחד להילכד שם? "" אבל ... מה אתה עושה שם? "

סרטי הסקלולוגיה מדברים לרוב על המערות: גילוי מערה, ביטול חסימה של מערה, צירוף מערה, תעלומות המערה ההיא, המוזרויות של אותה מערה וכו '... אך לעתים נדירות הם מדברים על ספליאולוגים, מיהם האנשים המוזרים האלה שחיים שלא כמו האחרים?

בצל הר געש.jpg

בצל הר געש

25 דק'  |  בימוי: אדם ויינגרוד

יום שישי  14:15  |  כוחות הטבע

בבכורה עולמית

דני מטפס עד לפסגות הרי הגעש המסוכנים בעולם בחיפוש אחר תשובה לשאלתו- מדוע אנשים בוחרים להמשיך לחיות למרגלות הרי געש פעילים? שאלה פשוטה זו סוחפת אותו למסע פנימי ולעימות עם עברו מלא הכאב. מבט אחד אל עבר הר הגעש שעומד איתן ומלכותי מעלינו, מזכיר לנו כמה החיים עצמם שבריריים.

chasing%20monsters_edited.jpg

chasing monsters

5 דק'  |  בימוי: Krystle Wright

יום שישי  14:15  |  כוחות הטבע

האם אי פעם תהיתן איך זה לנסות לצלם סערה עם רוחות מעל 200 קמ"ש?  תנו מבט מבעד לעדשה, והרגישו את העוצמה יחד עם הצלם ניק מור שעוקב אחר סופות הטורנדו האימתניות ביותר באמריקות בכדי לתפוס את עין הסערה.

people%20of%20water5_edited.jpg

people of water

23 דק'  |  בימוי: Forest Woodward

יום שבת 12:00 | מפגשי תבל

במשך אלפי שנים, סירות קנו חיברו בין תרבויות ואנשים שונים ברחבי העולם. הסרט (אנשים) של מים עוקב אחר סיפורו של רוב פרכטל, חבר בצוות החתירה של ארה"ב, אשר יוצא למסע כדי ללמוד את מלאכת החתירה המסורתית של סירות הקנו.

חיה טמאה.jpg

חיה טמאה

24 דק'  |  בימוי: עומר סחייק

יום שבת 10:00 |  סביבה

מה הייתם עושים אם הייתם מגיעים הביתה יום אחד ומגלים שהכלב שלכם נעלם? איפה הייתם מחפשים וכמה רחוק הייתם מוכנים ללכת?

במרכז הסרט ראיון החושף בפני הצופים סיפור בלשי מרתק, המשחזר מקרה כמעט לא ייאמן של בחורה שיוצאת כנגד כל הסיכויים להחזיר הביתה את היקר לה מכל.

grizly country.jpg

grizzly country

12 דק'  | בימוי:  Ben Moon

יום שבת 10:00 |  סביבה

לאחר שירותו במלחמת וייטנאם, בילה הסופר וחוקר הטבע דאג פיקוק שנים לבד בטבע הפראי של וויומינג ומונטנה בצפייה בדובי גריזלי. זמנו בטבע שינה את מסלול חייו. עם הניסיון להגן על דובי הגריזלי של יילו-סטון אשר נמצאים תחת סכנת הכחדה, פיקוק מהרהר בחשיבות בית הגידול היייחודי ותוהה מדוע הוא ממשיך להילחם למען הסביבה הפראית.

WIND2WIN%2001_edited.jpg

wind2win

29 דק'  |  בימוי: Stoil Dimitrov

יום שבת 10:00 |  סביבה

תיעוד של שני גולשי רוח ועל דרכם הלא שגרתית למשוך את תשומת הלב לנושא הזיהום הפלסטי בים. זו הפעם הראשונה שמישהו יצא לאתגר גלישת רוח שכזה-  24 שעות ביממה בתוך המים במשך 3 ימים כדי לעבור מרחק של 300 ק"מ מהנקודה הצפונית ביותר לנקודה הדרומית ביותר של חופי הים השחור הבולגרי. המטרה: העלאת המודעות לזיהום הפלסטי של המים. המשלחת כללה סירות, דולפינים, קברניט, שני ביולוגים ימיים וחוקרי מגוון ביולוגי ימי. מה שאנחנו רוצים זה למצוא את התשובות לשתי שאלות חשובות מאוד - עד כמה הים השחור מזוהם ומה אנחנו יכולים לעשות כדי לשנות את זה?

cloud%20kingdom_edited.jpg

cloud kingdom

14 דק'  | בימוי:  Nady Afiqah

יום שבת 10:00 |  סביבה

 

בתוך כל הסוגיות הגדולות של שינויי האקלים, יער העננים של הר ברינצ'אנג שבמלזיה מתמודד עם קשיים והתקפות שמציבים לו האנשים הרבים החיים תחת המחסה שהוא מעניק. שימוש מוגזם בחומרי הדברה על ידי חקלאים מזהם את מאגרי האקלים והמים שלו, ואילו הרחבה תעשייתית אל תוך היער פוגעת במבנה האקולוגי שלו. אם ההרס יימשך, יער עננים בן 200 מיליון שנה בקרוב יראה את סופו - ואיתו גם את השמירה על רכס הקמרון בכללותו.

%D7%90%D7%A8%D7%A5%20%D7%94%D7%93%D7%91%

ארץ הדבש

85 דק'  |  בימוי: Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska

יום שישי 20:15

הטידזֶה מוּרטוֹבָה היא כנראה הדבוראית האחרונה באירופה שעדיין רודה דבש מכוורות טבעיות. הן חבויות בפסגות צוקים, בנקיקים שאליהם היא נאלצת לטפס בשבילים צרים ואז לתחוב את ידיה החשופות אל לבם של נחילים מזמזמים. המצלמה מלווה אותה במשך שלוש שנים, בבית הרעוע והמבודד שהיא חולקת עם אמה, כלבה וחתולתה, במסעותיה המפרכים אל הדבורים – בנופי מקדוניה היפים – ובטקסי הרדייה המכשפים שלה, וגם במסעותיה לשוק, למכור את הדבש.

השגרה הקשה אבל מחממת הלב הזו מופרת פתאום, כשלמקום מגיעה משפחה של נוודים. כוונתם להקים מכוורת מלאכותית מסודרת מאיימת על פרנסתה של מורטובה, אבל קרבתם, ובעיקר המפגש עם ילדיהם, מפוגגים את בדידותה.

זוכה התחרות הבינלאומית, פסטיבל דוקאביב 2019, וזוכה הפרס הגדול ופרס הצילום בפסטיבל סאנדנס.

DIGGING%20DEEP_edited.jpg

digging deep

32 דק'  |  בימוי: Jakob Carlsen

יום שישי  18:45 |  ULTRA

בבכורה עולמית

הצלם הדני יעקב קרלסן מחפש את האתגרים הקיצוניים ביותר ברכיבת אופני ההרים שלו. כדי לחוות את ההרפתקה והסיפוק שברכיבה, הוא חוצה 1,250 קילומטרים של רכסי הרים, מדבריות, יערות ושממה - לגמרי לבדו. עבורו, בדידות היא מרחב פני עצום - ולעיתים המקום הרגוע ביותר בחייו. בסרט הוא משתתף במירוץ השביל באריזונה, אחד ממרוצי התרמילאות - אופניים הקשים בעולם. אבל איך מכינים ומנהלים מירוץ כזה ללא עזרה מאחרים? ומה כל כך מושך באתגרים במידות האלה, בהן כל סיב בגוף כואב וצורח למנוחה?

beni_edited.jpg

beni- Speedtrasalp

29 דק'  | בימוי: Dario Tubaldo

יום שישי  18:45 | ULTRA

המסלול מרוהפולדינג (גרמניה) לקאסרן (איטליה) אשר חוצה את האלפים, נפרש על 210 ק”מ ומעפיל יותר מ 10,000 מטר של הפרשי גבהים. ספורטאים חובבים זקוקים לפחות לחמישה עד שבעה ימים כדי לחצות את המסלול. 

בשנת 2006, בנידיקט חצה את המסלול במגלשיים יחד עם חמישה ספורטאים נוספים. יחד, כקבוצה הם שברו את השיא של חציית המסלול בשלושה ימים.

כעת, בפרויקט עם סיכון גבוה מאד לתשישות מוחלטת, בנדיקט בוהם שואף לחצות את המסלול ב36 שעות, ללא הפסקה.

man%20in%20the%20air%20poster_edited.jpg

man in the air

19 דק'  |  בימוי: Uğur Ersöz, Nusret Oğuzhan Yıldız

יום שישי  16:15  |  אקסטרים

בשנות השישים כרים דאצ'י נסע לעבוד בשוויץ ונשאר שם שלושים שנה. בשנת 1971 הוא איבד את בתו הצעירה ואביו באותו החודש. הוא לא חזר לכפר שלו במשך 7 שנים אך התחיל להטיס דאונים. כשחזר לכפר שלו, ארזורום, בשנת 1992 יצא בטיסה מהר קורגה שנתנה לו את הכינוי ''האיש המעופף''.

PATHFINDER_edited.jpg

the pathfinder

10 דק'  |  בימוי: דן ליאור, אדם רובין

יום שישי  16:15  |  אקסטרים

בבכורה עולמית
מתחת לאורות הצפון הוא סיפור על רוח האדם. התשוקה אשר בעבר דחפה הרפתקנים לכבוש את הפסגות הגבוהות בעולם, ומגלי ארצות לחצות אוקיינוסים ומדבריות בשם הקדמה האנושית. במרץ 2019 אותה התשוקה הובילה צוות צילום ישראלי ומשלחת היי-ליינרים בינלאומית אל החוג הארקטי שבצפון נורבגיה. במשך 22 יום, ותוך התמודדות מול תנאי קיצון וטמפרטורות מקפיאות, תיעד הצוות את נסיונותיהם של האתלטים להעפיל אל פסגת הר ‘Husfjellet’ בכדי ללכת על חבל ברוחב 3 סנטימטרים בין שתי פסגות כאשר מקור האור היחיד המאיר את השמיים הינם אורות הצפון.

Fata%20Morgana_Anna_edited.jpg

fata morgana

11 דק'  |  דניאלה בוקור וליאנה ברקוביץ'

יום שבת  14:15 |  מסעות

שלוש נשים שונות חיות חיי נדודים. כריסטינה מטיילת בעולם לבד כבר 17 שנים, אנה לוקחת את הבת שלה לכל מקום שהיא הולכת ורחל בת אדם, בת 80 חיה בסוכה, אוהל ומערה. מה מביא אישה לעזוב? לארוז תרמיל ולצאת לגמרי לבדה לנדודים? הסרט מציף את המתח שבין יציבות, אמהות ובית אל מול הרצון הבוער לנדוד.

fissure_edited.jpg

FISSURE

26 דק'  |  בימוי: Christophe Margot

יום שבת  14:15 |  מסעות

הסדק הוא סיפורו של דידייר ברתוד השוויצרי, אחד המטפסים הטובים ביותר בעולם בראשית שנות ה-2000 והתפנית שהביאה אותו להחליט להתמסר אל הדת ולהיעשות לכומר.

foto3_edited.jpg

goyun

10 דק'  | בימוי: Javier Gómez Bell

יום שבת  14:15 |  מסעות

כל מה שצריך זה תיק גב, אוהל והומור.

גויון מלמד אותנו שאפשר לטייל עם מעט, ובכל זאת לקבל הרבה בתמורה.

%D0%9A%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%8F%20TERRA_S

terra

30 דק'  |  בימוי: Julia Kushnarenko

יום שבת 12:00 | מפגשי תבל

בשנת 2012 החלה פעילות כריית הגז באזור מרוחק בסיביר- מחוז בוואננקובו שבחצי האי ימאל. מרכז הפעילות התעשייתית מוקמה ממש על ציר הנדידה ההיסטורי של הננטים- רועי האיילים הילידיים. כעת, בתקופת הקיץ, הם מחפשים את דרכם באזור התעשייה כדי להשיג את מרעה הקיץ המסורתי לאיילים.

AVATARA-25-min.00_01_22_12_edited.jpg

avatara

30 דק'  | בימוי: נדב הראל

יום שבת 12:00 | מפגשי תבל

אווטארה (מסנסקריט ״התגלמות״) מתחקה אחר פולחן האלה (שאקטי) בעמק חקלאי נידח בלב הרי ההימאליה. עבור רועי הצאן והאיכרים שסוגדים לה, נוכחותה של האלה אמיתית עד מאד; זעפנית ותאוות דם, היא רודפת אותם בחלומותיהם ובפולחניהם, פעם בדמות ילדה תמימה ופעם כאם מענישה, אך תמיד בדרישה לצייתנות מוחלטת. בעולם רווי קסם זה, המפגשים עם האלה מתגלים כאירועים רגעיים ואינטואיטיביים הנושקים לסודות הבריאה, ועבור אלו שברי מזל דיים לחוותה, גאולה קצרת מועד.

מטיילים בארץ

50 דק'  |  אוהד נטע ועידן פרל

יום שבת  18:30 |  מאחורי העדשה

האחים פרל, מי שטבעו את המשפט האלמותי "אל תהיו חראות", והפכו את הטיול בארץ לדבר המגניב הבא, יגיעו לספר לשתף אותנו על יצירת תוכן בעולם הדיגיטאלי. יספרו על תהליך העבודה על הסרטונים, על ההשראה והחזון, ועל ניהול ערוצי מדיה חברתית שמספקים תוכן ליותר מ100 אלף עוקבים. והם הולכים גם לפרגן לנו בבכורת הפתעה מהסרטון האחרון שלהם…

Wandering-in-the-White_edited.jpg

WANDERING IN THE WHITE

28 דק'  |  בימוי: Otto Heikola

יום שבת  16:15 |  מתחת לאפס

כששני נווטים מנוסים מוצאים עצמם בסופת שלג בשממה של לפלנד, הם ניצבים בפני משימת אוריינטציה בלתי אפשרית: כיצד להגיע אל היעד כשאי אפשר להבדיל בין שמיים וארץ?

notes%20from%20the%20wall_edited.jpg

NOTES FROM THE WALL

34 דק'  |  Siebe Vanhee & Guillaume Lion

יום שבת  16:15 |  מתחת לאפס

בפברואר 2017 שלושה מהמטפסים בלגים, מהטובים בעולם, שון וילנואבה אודריסקול, ניקולה

פאברס וסייב וונהי הגיעו שוב לעיתונות בכך שטיפסו את אחד המסלולים הקשים ביותר בפטגוניה, "אל רגאלו דה מווונו", מצוק באורך 1200 מטר בצידו המזרחי של טור סנטרל, טורס דל פיין. הסרט מתאר מסע אנכי, עוצמתי ומבדר, בן 19 יום ואחווה העמוקה בין חברים.

one%20in%20eight_edited.jpg

ONE IN EIGHT THOUSAND

18 דק'  |  בימוי: Francisco Gonzalez Pina

יום שבת  16:15 |  מתחת לאפס

אלפיניסט מקסיקני כריזמטי, ללא ניסיון בניסיון ההימלאיה, מנסה להעפיל לפסגת שמונת אלפים המטרים הראשונה שלו, ללא בלוני חמצן, תוך פחות מ24 שעות. לאורך המסע הוא מטיל ספק בעקרונותיו, מתעמת עם ביטחון עצמי ולומד את ערכה של חברות ומשפחה. הסרט מבוסס על התיעוד אישי שהשאיר אחריו.

long%20river%20home_edited.jpg

THE long river home

20 דק'  | בימוי: Seth Dahl

יום שבת  14:15 |  מסעות

אהרון האוול וראסל דייויס הם ווטרנים פגועי קרב שחברו למשימה נוספת: להדריך את חברם לוני בדוול, חותר עיוור ומנוסה, בפעם השלישי שלו במורד הגרנד קניון. הסרט עוקב אחר המסע בן 14 הימים בקיאקים על נהר הקולורדו כשהם נלחמים ביותר מ- 80 מפלים ואשדים. בד בבד אליהם להכיוון את לוני לאורך כל הדרך בקול עוצמתי ורגישות.

FEEL OF VISION

יום שבת  18:30 |  מאחורי העדשה

LandOfTheWind_Stills_03_DoP_TheoRibeiro_

Tierra del Viento

19 דק'  |  בימוי: Laura Belinky Gaiarsa

יום שבת  18:30 |  מאחורי העדשה

'ארץ הרוח' לוקח אותנו לטיול בדרכים יפהפיות עם הצלם אליזו מיקיו בעודו מחפש את נשמתה המרגשת של פטגוניה,

בה הרוח מגדירה את הנוף, את אורח החיים, ואת ההרגלים. אליזו לוקח אותנו לזמן ולמרחב שונים לכאורה. אנו עוקבים אחריו כשהוא מתייצב בגבהים מסנוורים בקן של קונדור וזוחל אף על פני כרי עשב כדי לקבל הצצה לסוסי בר חמקמקים. בין סערת היצירה של הצילום הוא מוצא עצמו מוקף בריקנות העצומה של פטגוניה.

SURFACE_edited.jpg

SURFACE

7 דק'  | בימוי: John Rodosky

יום שבת  18:30 |  מאחורי העדשה

הצלם עטור הפרסים, בן ת'ורד, נתן למסע לקחת אותו עד לטהיטי, ולגל המפורסם של תהופו, שנהפך במהרה לחצר האחורית שלו, ולמעבדת הניסויים של המצלמה שלו. מה יצא מכל זה? התמונות מדברות בעד עצמן.

  • Gmail - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle